Belçika’da Gezilebilecek Yerler

Belçika’da gezilebilecek UNESCO korumasında olan ve aday olan birçok alan, dini mimari, mimari miras, kültürel ve tarihsel bölgeler, doğa alanları bulunmaktadır.

Uluslararası bir karakter ile modern bir dünya şehri olan Brüksel etkileyici tarihi eserleri ile Avrupa Quarter’da modern binalar ile Dünya Mirası Listesinde bulunan Grand Place’ı, dernek evlerini ve Gotik Belediye Binası’nı kombinlemektedir. Burada Laken Kale’si ve şehrin azizlerine adanmış olan Büyük St. Michael ve St. Gudula Katedrali bulunmaktadır. Kraliyet Sarayı daha yeni bir yapı olmasına rağmen oldukça görkemli bir yapıdır. Şehrin en ünlü yerlerinden biri 1958 Dünya Fuarı’dan günümüze kalmış olağanüstü çelik yapı olan Atomium’dur. Birçok gezginin favori eseri ise işiyen çocuk formunda ki küçük bronz bir çeşme olan: “The Curious Manneken Pis”tir.


Belçika şehirlerin en popüleri olan Bruges kasabası kabaca 14. yüzyıl diyebileceğimiz Altın Çağı’nda ortaya çıkan mükemmel mimarisi ile Eski Şehir Merkezi, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır.

Geçmişte Kuzey Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biri olan Ghent burada bulunmaktadır. Antwerp, Belçika’nın moda, kulüp, sanat ve elmas sahnelerinin en sıcak noktasıdır. Yürüyüş, bisiklet ve kamp için Ardennes sıkı ormanlar, mağaralar ve uçurumlar sunmaktadır.

Belçikalılar, sanatının dünyaca ünlü ustalarının sanat sevgisini yansıtan birçok müzeye sahiptir. Antwerp’te bulunan “The Koninklijk Museum Yoor Schone Kunsten” (2017’ye kadar restore amacıyla kapalıdır) ve Brüksel’de bulunan “The Musées Royaux Des Beaux-Arts” bu konuda oldukça iyi örneklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir