Belçika’da 2018 Resmi Tatiller

Belçika 2018 resmi tatiller ile önceden planlar yapılabilir ve kutlanmak istenilen özel ve manevi günler belirlendiği için büyük kolaylık sağlar. Özellikle Belçika’da yaşayan Türkler tatil planlarını çoğu zaman Belçika’da 2018 Resmi Tatillere göre yaparlar ve izin günlerini daha da arttırarak Türkiye tatillerini iple çekerler.

Belçika’da 2018 Resmi Tatil olarak 1 Ocak itibari ile başlangıç yapıyor. Tüm dünyada olduğu gibi 1 Ocak yeni yıl olarak resmi tatil sıfatına giriyor.

Aynı zamanda Belçika’da İyi Cuma’lar adı altında resmi tatiller yapılıyor ama bu her yıl değişiklik gösterdiği için önceden açıklanmıyor. Yine aynı zamanda paskalya tatili de yıllar öncesinden belirlenen bir resmi tatil değil.

Belçika resmi tatiller 2018 yılında 1 Mayıs İşçi bayramı olarak ve 9 Mayıs günü de milli bayramları olarak herkesçe kutlanıyor. Yine ülkeye özgü olan Milli Pazartesi ise her yıl değişen takvim ile resmi gün olarak belirleniyor.

Belçika Resmi tatiller 2018 ayrıntısını sizler için sunuyoruz. Yıl içinde resmi olarak kabul edilen tüm günler ayrıntıları ile yer alıyor.

Belçika Ülke Tatilleri

Yeni Yıl


1 Ocak

İyi Cuma

Her yıl değişiyor

Paskalya

Her yıl değişiyor

İşçi Bayramı

1 Mayıs

Milli Bayram

9 Mayıs

Milli Pazartesi

Her yıl değişiyor

Bağımsızlık Günü

21 Temmuz

Milli Bayram

1 Kasım

Gaziler Günü

11 Kasım

Noel

25-26 Aralık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir